Obchodní aktivity
 
 
 
 
Ještě v době aktivní závodní činnosti jsem se začal věnovat i věcem komerčním, samozřejmě především v oblasti, která mně baví, kterou dobře znám a kde můžu uplatnit svoje lety nabyté zkušenosti. V první fázi jsem se začal věnovat trenérské činnosti, výživovému poradenství a sportovní doplňkové suplementací.
 
 
Díky kontaktům v Itálii a dlouhodobému hostování v italském klubu S.S.Lazio Roma ale postupně nezahálím ani na poli obchodním a získávám pro ČR zastoupení cyklistické značky Pinarello a doplňků sportovní výživy Enervit. Společně s dalšími dvěma společníky dávám vzniknout společnosti Czech sports corporation, která tyto dvě značky zastupuje pro ČR a Slovensko. Zatímco jsem nucen zaspoupení světoznámého výrobce kol kvůli finanční náročnosti a nedostatku času ukončit, zastoupení sportovní výživy Enervit dobře funguje až do roku 2010, kdy definitivně doplácím na nečestné obchodní praktiky jednoho ze společníků firmy.
 
 
Souběžně s dovozem sportovní výživy zakládám společnosti Hisport s.r.o., která se zabývá dovozem hypoxických zařízení simulujících vysokou nadmořskou výšku. Zařízení hypoxico jsou hojně využívána nejen sportovci, ale také aklimatizujícími se horolezci a vysokohorskými turisty, nebo lidmi trpícími nemocemi jako je astma, alergie, cukrovka apod.
 
 
Společnost Hisport mimo to spouští sportovní eshop pro vytrvalostní sporty, zejména triatlon. Eshop je zaměřen na prodej sortimentu, s nímž mám ve většině případů vlastní zkušenost a který můžu koncovým zákazníkům doporučit. Není proto možné na něm najít několik let staré výprodejové kolekce zboží, ani značky, jimž nedůvěřuji a které prodává jen dobře propracovaný marketing, ale ve skutečnosti nám žádný efekt nepřinášejí.
 
 
K zastoupení americké společnosti Hypoxico postupně přibývá zastoupení dalších světových firem se sportovním vybavením-v ČR z let minulých velmi dobře známého výrobce nezničitelných zapletených kol Ropf prima, výrobce triatlonového vybavení Sailfish, výrobce sporttesterů, computerů a navigací O-synce, solných tablet a dávkovačů Saltstick a v neposlední řadě také německé sportovní výživy Dextro energy, generálního sponzora závodů světové série v krátkém triatlonu.
 
 
Na konci své aktivní závodní kariéry mám samozřejmě i snahu předávat dál své zkušenosti a už i načerpané manažerské schopnosti a zakládám za podpory firmy Hisport a několika kamarádů sportovní klub Hisport team a s ním spojenou plaveckou školu pro dospělé v Hostivaři. Webové stránky týmu zároveň slouží jako informační server v oblasti krátkého i dlouhého triatlonu a postupně tuto roli přebírají mé osobní stránky.
 
 
 
 
Snažím sepublikovat a předávat informace a zkušenosti v oblasti tréninku, závodů, výživy, suplementace, sportovního vybavení, sportovních testů, biochemie a mnoha dalších oblastí se sportem a tréninkem souvisejících.
 
Přehled zastoupení a obchodních aktivit naleznete zde :
 
Eshop se sportovním vybavením naleznete zde (www.hisportshop.cz , www.triatletshop.cz )
 
Stránky sportovního klubu Hisport team naleznete zde (www.hisportteam.cz )
 
Moje osobní stránky s poradenstvím najdete zde