Ještě před dvěma lety ji používala jen malá část profesionálů ve startovním poli.
 
 
 
 
 
 
 
Tady má i svoje jasné opodstatnění, protože aerodynamika při vysokých rychlostech na kole je značně stěžejní a nějaký ten wattík se tím dá ušetřit. Nevýhodou je samozřejmě větší stísněnost a méně komfortní dýchání, než u klasické kombinézy a nutnost vysvlékání z důvodu konání potřeby, oproti samostatnému dresu a kalhotám.
 
 
Jak už tomu ale tak bývá (všichni chtějí mít stejné vybavení jako ti nejlepší profíci), tato kombinéza se velmi rychle rozšířila i mezi „hobby“ závodníky a zatímco u nás je její zastoupení oproti klasice tak 50/50, na velkých závodech typu Ironman už tato jasně dominuje a používá ji až 80% závodníků věkových skupin a téměř všichni profesionálové. Tedy za situace, že se plave v neoprenech. Pokud je plavání bez neoprenu, je tato kombinéza zjevnou nevýhodou a profíci použijí zrychlující kombinézy (u Sailfish model Rebel pro a Rebel team) a převlékání ve stanu v depu, nebo dvě kombinézy bez rukávů na sobě, případně oblékání jen samotného horního dílu.
 
 
Pozadu s těmito kombinézami nezůstala ani Německá firma Sailfish, kterou pro ČR zastupujeme. K dispozici je kombinéza řady comp s černými kalhotami, modrým, nebo černým vrškem a bílými rukávky. Pro dámy jde potom o variantu černých kalhot s fialovým vrškem a bílými rukávy.
 
Specialitou tohoto modelu v pánské variantě je otvor u pasu v přední části kombinézy, který umožňuje vykonání malé potřeby bez nutnosti kombinézu svlékat do pasu.

M.M.